Mean Well SDR-120 series SDR-120-12 120Watt
  • Varenummer 997313820
    Model SDR-120-12
    Producent Mean Well
    EAN 4711287422350
    Vægt 0.67 kg
Produktbeskrivelse Mean Well SDR-120 series SDR-120-12 - strømforsyning - 120 watt
Enhedstype Strømforsyning - Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail
Indgangspænding AC 115/230 V
Udgangspænding DC 12 V ± 1%
Strømkapacitet 120 watt
Dimensioner (B x D x H) 4 cm x 12.52 cm x 11.35 cm
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Strømenhed
Effektivitet 89%
Indgangspænding AC 115/230 V
Indgangspændingsområde AC 88 - 264 / DC 124 - 370 V
Max. elektrisk strøm 10 A
Nødvendig frekvens 47 - 63 Hz
Strømkapacitet 120 watt
Udgangspænding DC 12 V ± 1%
Diverse
Egenskaber Beskyttelse mod overophedning, overspændingsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse
MTBF (forventet tid mellem fejl) 289,900 timer
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 95 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 70 °C
Min. driftstemperatur -25 °C