Model SDR-120-24
Producent Mean Well
EAN 4711287422367
Vægt 0.7 kg
| Produktbeskrivelse | Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 - strømforsyning - 120 watt |
| Enhedstype | Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail |
| Vægt | 0.7 kg |
| Indgangspænding | AC 115/230 V |
| Udgangspænding | 24 V |
| Strømkapacitet | 120 watt |
| Dimensioner (B x D x H) | 4 cm x 12.5 cm x 11.4 cm |
| Producentgaranti | 3 års garanti |
| Generelt | |
|---|---|
| Strømenhed | |
| Effektivitet | 91% |
| Indgangspændingsområde | AC 88 - 264 / DC 124 - 370 V |
| Nødvendig frekvens | 47 - 63 Hz |
| Strømkapacitet | 120 watt |
| Udgangspænding | 24 V |
| Diverse | |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - 3 år |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 95 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 70 °C |
| Min. driftstemperatur | -25 °C |