Fra og med fredag den 3. juli 2026 lukker kontoret kl. 16.30 om fredagen. Mandag til torsdag er kontakttiden i salg uændret fra kl. 09.00 til 17.00, mens kontakttiderne for bogholderi, indkøb og RMA generelt er uændrede.
Vi tilpasser løbende fejl og mangler på vores nye site. Vi beklager de gener, lanceringen må medføre og takker for den gode modtagelse af den forbedrede webshop.

For at se vores fulde sortiment, priser og opnå den fulde adgang til vores webshop, skal du logge ind.
Log ind på din konto her eller registrer dig som kunde her.

DYMO RhinoPRO Permanent Polyester Tape (2,4 cm x 5,5 m) 1kassette(r) 1734523

DYMO RhinoPRO Permanent Polyester - Polyester - permanent klæbemiddel - sort på hvid - Rulle (2,4 cm x 5,5 m) 1 kassette(r) tape - for Rhino 4200, 6000; RhinoPRO 6000, 6500

RHINO-etiketter er lige så enestående. De er nemme at bruge og superstærke, og de er designet til det lange seje træk. Takket være klæbemidler med industriel styrke leverer de den holdbarhed og læsbarhed, du efterspørger.

Varenummer: 987800089
Model: 1734523
EAN: 0071701121851
Vægt: 0.06 kg

Specifikationer

Produktbeskrivelse
DYMO RhinoPRO Permanent Polyester - tape - 1 kassette(r) - Rulle (2,4 cm x 5,5 m)
Produkttype
Tape
Produktmateriale
Polyester
Klæbemiddeltype
Permanent klæbemiddel
Mediestørrelse
Rulle (2,4 cm x 5,5 m)
Udskriftsteknik
Termo transfer
Reproklart materiale, farver
Sort på hvid
Antal inkluderet
1 kassette(r)
Kompatibel med
Rhino 4200, 6000, 6000 Hard Case Kit; RhinoPRO 6000, 6000 Hard Case Kit, 6500 Professional Labeling Bundle

Udv. specifikationer

Medie
Antal inkluderet
1 kassette(r)
Klæbemiddeltype
Permanent klæbemiddel
Mediestørrelser
Rulle (2,4 cm x 5,5 m)
Medietype
Tape
Produktmateriale
Polyester
Reproklart materiale, farver
Sort på hvid
Udskriftsteknik
Termo transfer
Diverse
Farvekategori
Hvid
Oplysninger om kompatibilitet
Kompatibel med
DYMO Rhino 4200, 6000, 6000 Hard Case Kit | DYMO RhinoPRO 6000, 6000 Hard Case Kit, 6500 Professional Labeling Bundle

Media

Support

Send en E-mail til vores support
Før køb: [email protected]
Efter køb: [email protected]

RMA

Hvis du har købt en vare hos os, som mod forventning er defekt og du ønsker at reklamere over den, skal vi have den ind til vores tekniske afdeling for undersøgelse, før afhjælpning kan foretages. Vores reklamationsbehandlingstid er normalt 2-14 dage. Ved udgåede modeller tages forbehold for at producenten / vores leverandør, ikke kan overholde vores normale reklamationstid.

Er varen fejlbehæftet og overholder vores reklamations-bestemmelser, skal der oprettes en RMA-sag i vores RMA-system på https://dev.dcs.dk/en/profile/rma/.

Har du spørgsmål vedr. RMA oprettelse, bedes du sende en mail, direkte til vores RMA afdeling: [email protected]