Samsung Odyssey G6 S32BG650EU 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
Samsung Odyssey G6 S32BG650EU - G65B Series - LCD-skærm - Smart - gaming - kurvet - 32" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
  • Product no 1000583444
    Model LS32BG650EUXEN
    Brand
    Go to brand's website
    EAN 8806094192711
    Weight 7.4 kg
Produktbeskrivelse Samsung Odyssey G6 S32BG650EU - G65B Series - LCD-skærm - kurvet - QHD - 32" - HDR
Enhedstype LCD-skærm - 32" - Smart monitor
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1318290
Energiklasse Klasse F
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync Premium Pro
Egenskaber Wi-Fi, USB 3.0 hub, Bluetooth 5.2 adapter
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 240 Hz
Lysstyrke 350 cd/m²
Kontrastforhold 2500:1
HDR-kapabel DisplayHDR 600
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 1 milliard farver
Farvespektrum 95% DCI
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Indbygget Ethernet Ja
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Spænding AC 100-240 V
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 71.3 cm x 31.11 cm x 60.62 cm
Vægt 7.4 kg
Overensstemmelsesstandarder VESA DPMS, HDCP 2.2, 2012/19/EU
General
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync Premium Pro
Aspect Ratio 16:9
Brightness 350 cd/m²
Built-in Devices Wi-Fi, USB 3.0 hub, Bluetooth 5.2 adapter
Color Black
Color Gamut 95% DCI
Color Support 1 billion colors
Contrast Ratio 2500:1
Curved Screen Yes (1000R)
Diagonal Size 32"
Dimensions (WxDxH) 71.3 cm x 31.11 cm x 60.62 cm - with stand
Display Type LCD monitor / TFT active matrix - Smart monitor
Energy Class Class F
Energy Class (HDR) Class G
Gaming Yes
HDR Certification DisplayHDR 600
HDR Format HDR600
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution QHD 2560 x 1440 at 240 Hz
Operating System Tizen
Panel Type VA
Response Time 1 ms (gray-to-gray)
Vertical Viewing Angle 178
Weight 7.4 kg
Audio
Type Speakers
Connectivity
Interfaces 2 x HDMI 2.1 (HDCP 2.2) | DisplayPort 1.4 | Headphones | 2 x USB 3.0 | LAN
Mechanical
Display Position Adjustments Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Height Adjustment 120 mm
Rotation Angle 184
Swivel Angle 30
Tilt Angle -9/+13
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included DisplayPort cable
Compliant Standards VESA DPMS, HDCP 2.2, 2012/19/EU
Included Accessories Remote control
Power
Input Voltage AC 100-240 V
Power Consumption (Typical) 30 Watt
Power Consumption HDR (On mode) 83 kWh/1000h
Power Consumption SDR (On mode) 30 kWh/1000h
Software / System Requirements
Included Software Microsoft 365, SmartThings, Samsung TV Plus, Google Duo, Bixby Voice Assistant
Dimensions & Weight
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Depth 49.4 cm
Shipping Height 22.6 cm
Shipping Weight 10.1 kg
Shipping Width 82.7 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 10 - 80% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 10 °C
Se Samsung seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer