LG 27BA850-B 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
LG 27BA850-B - BA850 Series - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - virksomhed
LG 27BA850-B-skærmen kombinerer avancerede funktioner og alsidighed, hvilket gør den perfekt til professionel og daglig brug. Med sin 27-tommer Full HD-skærm og en oprindelig opløsning på 1920 x 1080 vises billeder med klarhed og præcision, mens IPS-teknologien sikrer levende farver og brede betragtningsvinkler. Opdateringshastigheden på 100 Hz forbedrer oplevelsen ved hurtige billeder, hvilket er velegnet til gaming og indholdsskabelse. Ergonomi er prioriteret med justering af højde, drejning og hældning, hvilket giver en behagelig seeroplevelse, der er tilpasset individuelle præferencer. Indbyggede enheder, herunder mikrofon, kamera og USB-hubs, øger produktiviteten ved at minimere rod fra eksternt tilbehør. Denne skærm er udstyret med forskellige tilslutningsmuligheder som HDMI, DisplayPort og USB-C, hvilket sikrer problemfri integration med forskellige enheder. Miljøstandarder som ENERGY STAR-certificering understreger dens effektivitet og samtidig leverer funktionalitet, der opfylder moderne krav.
  • Varenummer 1002278578
    Model 27BA850-B
    Producent LG Electronics
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806096207307
    Vægt 10 kg
Produktbeskrivelse LG 27BA850-B - BA850 Series - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2010438
Energiklasse Klasse D
Serieforbindelse Ja
Egenskaber Mikrofon, kamera, USB 3.0 hub, USB-C hub, Ethernet netværksadapter, USB PD 90 watt
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 100 Hz
Pixel Pitch 0.31 mm
Lysstyrke 250 cd/m²
Kontrastforhold 1300:1
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 99% sRGB (CIE 1931)
Input-stik HDMI, DisplayPort, USB-C
Indbygget Ethernet Ja
Lydindgang Mikrofon
Indbygget webcam 1920 x 1080
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.17 cm x 25 cm x 53.8 cm
Vægt 7.9 kg
Pristype Virksomhed
Miljømæssige standarder TCO Certified Displays 9, ENERGY STAR kvalificeret
Overensstemmelsesstandarder Carbon Trust
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.17 cm x 25 cm x 53.8 cm - med stander
Energiklasse Klasse D
Formatforhold 16:9
Indbygget udstyr Mikrofon, kamera, USB 3.0 hub, USB-C hub, Ethernet netværksadapter
Kontrastforhold 1300:1
Lysstyrke 250 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.31 mm
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Serieforbindelse Ja
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
USB-strømlevering 90 watt
Vægt 7.9 kg
Indbygget webcam
Egenskaber Windows Hello-kompatibel
Maks Video Opløsning 1920 x 1080
Lydindgang
Type Mikrofon
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface HDMI | DisplayPort 1.4 | DisplayPort 1.4 output | USB-C (strøm op til 90 W) | USB upstream | USB 3.0 downstream | LAN (RJ-45) | Hovedtelefonstik (mini-jackstik)
Mekanisk
Drejevinkel 90
Højde justering 150 mm
Tiltvinkel -5/+21
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel | 1 x USB-C kabel | 1 x DisplayPort kabel
Pristype Virksomhed
Effekt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 17 kWh/1000 t
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software Command Line Interface (CLI), LG On-Screen Control
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 72.1 cm
Dybde ved forsendelse 18.9 cm
Højde ved forsendelse 54.7 cm
Vægt ved forsendelse 10.8 kg
Bæredygtighedsoplysninger
ENERGY STAR-certificeret Ja
TCO-certificeret TCO Certified Displays 9
Alsidig tilslutningsmuligheder
Ergonomisk design
Levende billeder
Den 27-tommer IPS-skærm giver enestående farvenøjagtighed og brede betragtningsvinkler, mens opdateringshastigheden på 100 Hz sikrer jævne animationer.
Integrerede funktioner
Energieffektiv
Se LG seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer
http://www.lg.com/dk/support
Teknisk support: 70 10 10 19
Bemærk: Enkelte produkter forekommer med tysk manual i stedet for Dansk.
RMA
For håndtering og oprettelse af LG garanti benyt
https://www.servicecentergruppen.dk/
Bemærk! For TV fra 32" og op er der onsite service, dette kan bestilles her 7879 6454