Philips 32E1N1800LA 32" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
Philips 32E1N1800LA - 1000 Series - LED-skærm - 32" (31.5" til at se) - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - VA - 300 cd/m² - 3500:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
Denne 32" skærm er skabt til klar grafik med UltraClear 4 K UHD-opløsning, HDR-billeder og VA-skærm. Med alle disse funktioner i tankerne kan du forvente skarpe billeder i høj kvalitet.
  • Varenummer 1002237787
    Model 32E1N1800LA/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8721038000597
    Vægt 9.59 kg
Produktbeskrivelse Philips 32E1N1800LA - 1000 Series - LED-skærm - 32" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1934375
Energiklasse Klasse F
Strømforbrug (Til-modus) 32 W
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 ved 60 Hz
Pixel Pitch 0.18159 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3500:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 1.07 billion colors (8-bit + Hi-FRC)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 71.4 cm x 14 cm x 51.2 cm
Vægt 7.39 kg
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 32"
Dimensioner (B x D x H) 71.4 cm x 14 cm x 51.2 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort
Formatforhold 16:9
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 3500:1
Lodret opdateringshastighed 40 - 60 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.18159 mm
Pixel pr. tomme 139.87
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 31.5"
Vandret opdateringshastighed 30 - 140 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 7.39 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.4 | 2 x HDMI | Audio line-ind/ud (mini-jackstik)
Mekanisk
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 50,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Til-modus) 32 W
Strømforbrug (Typisk) 34.9 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 60 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 32 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Programmer / Systemkrav
OS nødvendig Apple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 87 cm
Dybde ved forsendelse 26.1 cm
Højde ved forsendelse 51.2 cm
Vægt ved forsendelse 9.68 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80% RH
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Skiftetasten til EasySelect-menuen giver hurtig adgang til menuen på skærmen
LowBlue-tilstand og flimmerfri visning, der er behagelig for øjnene
Praktisk VESA-montering
UltraClear 4K UHD-opløsning (3840 x 2160), der giver præcision
Kabelstyring reducerer kabelrod og giver en ryddelig arbejdsplads
DisplayPort-tilslutning optimerer grafikken
HDMI sikrer universelle digitale tilslutningsmuligheder
Indbyggede stereohøjttalere til multimedier
HDR (High Dynamic Range) for mere naturtro og farverig grafik
En VA-skærm giver fantastiske billeder med brede betragtningsvinkler
Se Philips seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer