LG 55VSM5J-H 55" Digital skiltning 1920 x 1080
LG 55VSM5J-H - 55" Diagonal klasse VSM5J-H Series LED-bagbelyst LCD paneldisplay - digital skiltning med Integrated Pro:Idiom - webOS - 1080p 1920 x 1080 - direkte belyst LED - sort
  • Product no 999794810
    Model 55VSM5J-H
    Brand LG Electronics
    Go to brand's website
    EAN 8806091382931
    Weight 23.6 kg
Produktbeskrivelse LG 55VSM5J-H VSM5J-H Series - 55" med Integrated Pro:Idiom LED-bagbelyst LCD paneldisplay - Full HD - for digital skiltning
Produkttype LED-bagbelyst LCD fladt paneldisplay med Integrated Pro:Idiom
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/799882
Diagonal klasse 55"
Kommercielt brug Ja - digital skiltning
Farve Sort
Platform webOS
Opløsning 1920 x 1080
Display Format 1080p
Frame Rate og forbedringsteknologi 60 Hz Refresh Rate
Video Grænseflade HDMI
HDMI Port Antal 2 porte
Konnektivitet LAN
PC grænseflade DVI, DisplayPort
Teknologi IPS
LCD-baggrundsbelysningsteknik Direkte belyst LED
Billedformatforhold 16:9
Tv-tuner Ingen radio
Indstillinger klonings kapacitet Ja
Billedforbedringer 72 % Color Gamut NTSC
Lagerkapacitet 8 GB
USB Ja
Udstyr inkluderet Fjernstyring, IR-modtager
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug ved drift 200 watt
Strømforbrug (Til-modus) 140 W
Dimensioner (B x D x H) - uden stander 121.051 cm x 8.65 cm x 68.122 cm
Vægt 16.8 kg
Miljømæssige standarder ENERGY STAR kvalificeret
General
Commercial Use Yes - digital signage
Depth 8.65 cm
Diagonal Class 55"
Dimensions Without stand
Enclosure Color Black
Energy Class Class G
HDMI Ports Qty 2 ports
Height 68.122 cm
Modes Portrait mode, landscape mode, Tiling Mode (15 x 15)
PC Interface DVI, DisplayPort
Picture Enhancements 72% Color Gamut NTSC
Power Consumption (Max) 250 Watt
Power Consumption Operational 200 Watt
Power Consumption SDR (On mode) 140 kWh/1000h
Product Type LED-backlit LCD flat panel display with Integrated Pro:Idiom
Sensors Temperature sensor, BLU sensor, gyro sensor
Series VSM5J-H Series
TV Tuner No tuner
TV Tuner Presence No
Video Interface HDMI
Weight 16.8 kg
Width 121.051 cm
Display
Backlight Life 50,000 hour(s)
Brightness 500 cd/m²
Coating 28% haze
Display Format 1080p
Display Menu Language Multilingual
Dynamic Contrast Ratio 500000:1
Frame Rate & Enhancement Technology 60 Hz Refresh Rate
Image Aspect Ratio 16:9
Image Contrast Ratio 1100:1
LCD Backlight Technology Direct-lit LED
LCD Display Technology IPS
Operation Hours / Days 24 / 7
Resolution 1920 x 1080
Response Time 8 ms
Settings Cloning Capability Yes
Viewing Angle 178°
Viewing Angle (Vertical) 178°
Stands & Mounts
Flat Panel Mount Interface 600 x 400 mm
VESA Compatibility Yes
Media Player
Configuration 8 GB
Operating System webOS 4.1
USB Port Yes
USB Ports Qty 1
Remote Control
Battery Included Yes
Battery Included Qty 2
Type Remote control
Network & Internet Multimedia
Connectivity LAN
Connections
Miscellaneous
Cables Included RS-232C cable | Network cable | DisplayPort cable
Compliant Standards Plug and Play, FCC Class B certified, CB, EMC, KC, ERP, NRTL, HDCP 2.2, HDCP 1.4
Included Accessories IR receiver
Power
Features Smart energy saving, WOL (Wake on LAN)
Heat Generation Details Cabinet - typical - 682 BTU
Input Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (Off Mode) 0.5 Watt
Power Device Power supply
Dimensions & Weight (Shipping)
Depth (Shipping) 26.3 cm
Height (Shipping) 85.5 cm
Weight (Shipping) 23.6 kg
Width (Shipping) 135.3 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 10 - 80%
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C