CORSAIR XENEON 27QHD240 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz
CORSAIR XENEON 27QHD240 - OLED-monitor - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - med Zero Dead Pixel Guarantee
  • Product no 1001196319
    Model CM-9030002-PE
    Brand Corsair
    Go to brand's website
    EAN 0840006698661
    Weight 9.36 kg
Produktbeskrivelse CORSAIR XENEON 27QHD240 - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR
Enhedstype OLED-monitor - 27"
Energiklasse Klasse F
Adaptive-Sync teknologi NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium
Egenskaber USB 3.1 Gen 1/USB-C hub
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 240 Hz
Lysstyrke 1000 cd/m²
Kontrastforhold 1500000:1
Responstid 0,03 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 98.5% DCI-P3, 100% sRGB
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Dimensioner (B x D x H) 53.1 cm x 22.4 cm x 60.4 cm
Vægt 9.1 kg
Overensstemmelsesstandarder TUV Rheinland Low Blue Light Certification
Producentgaranti 3 års garanti
Servicepakker Zero Dead Pixel Guarantee
XENEON 27QHD240 OLED
GAMING MONITOR
EXPERIENCE TOTAL IMMERSION
EXPERIENCE GAMES LIKE NEVER BEFORE
27” at 16:9
2560 × 1440 at 110PPI
AUTO HDR up to 1000nit
240Hz at 0.03ms
DEVELOPED WITH LG DISPLAY OLED TECHNOLOGY
PEERLESS IMAGE QUALITY
XENEON 27 OLED WITH
META TECHNOLOGY
SUPERB COLOR ACCURACY
ADAPTIVE SYNC TECHNOLOGY
SUPERB COLOR ACCURACY
ADAPTIVE SYNC TECHNOLOGY
EXPERIENCE TRUE COMPETITIVE ADVANTAGE
*VRR: Variable Refresh Rate (Free Sync/G-Sync)
EASY ON THE EYES
FLICKER FREE
ANTI-GLARE
LOW BLUE LIGHT
FLICKER FREE
ANTI-GLARE
LOW BLUE LIGHT
INNOVATIVE CONNECTIONS
Keep cables and clutter in check, while putting connectivity within easy reach.
LEFT
1 2X HDMI 2.1
2 1X DISPLAYPORT 1.4
3 1X USB TYPE-C DP ALT MODE
INNOVATIVE CONNECTIONS
RIGHT
1 1X USB TYPE-C UPSTREAM PORT
2 4X USB TYPE-A HUB WITH KVM
3 1X 3.5MM AUDIO OUTPUT