CORSAIR XENEON 27QHD240 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 240Hz
CORSAIR XENEON 27QHD240 - OLED-monitor - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - med Zero Dead Pixel Guarantee
  • Produktnummer 1001196319
    Modell CM-9030002-PE
    Varumärke Corsair
    Gå till varumärkets webbplats
    EAN 0840006698661
    Vikt 9.36 kg
Produktbeskrivelse CORSAIR XENEON 27QHD240 - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR
Enhedstype OLED-monitor - 27"
Energiklasse Klasse F
Adaptive-Sync teknologi NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium
Egenskaber USB 3.1 Gen 1/USB-C hub
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 240 Hz
Lysstyrke 1000 cd/m²
Kontrastforhold 1500000:1
Responstid 0,03 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 98.5% DCI-P3, 100% sRGB
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Dimensioner (B x D x H) 53.1 cm x 22.4 cm x 60.4 cm
Vægt 9.1 kg
Overensstemmelsesstandarder TUV Rheinland Low Blue Light Certification
Producentgaranti 3 års garanti
Servicepakker Zero Dead Pixel Guarantee
XENEON 27QHD240 OLED
GAMINGMONITOR
GÖR DIG REDO FÖR EN UNIK UPPLEVELSE
UPPLEV SPEL PÅ ETT HELT NYTT SÄTT
27 tum med 16:92
560 x 1 440 med 110 PPI
AUTO HDR upp till 1000 nit
240 Hz vid 0,03 ms
UTVECKLAD MED LG DISPLAY OLED-TEKNIK
OÖVERTRÄFFAD BILDKVALITET
XENEON 27 OLED
MEDMETA-TEKNIK
SUPERB COLOR ACCURACY
ADAPTIVE SYNC TECHNOLOGY
FÖRSTKLASSIG FÄRGÅTERGIVNING
ADAPTIV SYNKTEKNIK
UPPLEV VERKLIGA KONKURRENSFÖRDELAR
*VRR: variabelt uppdateringsintervall (Variable Refresh Rate) (Freesync/G-sync)
SKONSAM MOT ÖGONEN
FLICKER FREE
ANTI-GLARE
LOW BLUE LIGHT
FLIMMERFRI
MOTVERKAR REFLEKTIONER
LÅGT BLÅLJUS
INNOVATIVA ANSLUTNINGSMÖJLIGHETER
Håller kablar på rätt plats, samtidigt som du får enkel tillgång till alla anslutningar.
VÄNSTER
1 2 ST. HDMI 2.1
2 1 ST. DISPLAYPORT 1.4
3 1 ST. USB TYPE-C MED DP ALT MODE
HÖGER
1 1 ST. USB TYPE-C-UPPSTRÖMSPORT
2 4 ST. USB TYPE-A-HUBBAR MED KVM
3 1 ST. 3,5 MM AUDIOPORT