Ubiquiti UniFi G3 Touch Pro omdefinerer skrivebordskommunikation med sit slanke design og avancerede funktioner. Denne VoIP-telefon er udstyret med en 5-tommers multi-touch-skærm og tilbyder et levende farveoutput med en opløsning på 1280 x 720 pixels, hvilket sikrer klare billeder til opkald og meddelelser. Enheden er designet med brugervenlighed i tankerne og har antirefleks-teknologi for synlighed under forskellige lysforhold, hvilket gør den ideel til ethvert arbejdsområde. Integrering af to rundstrålende MEMS-mikrofoner med højttalerfunktion forbedrer lydkvaliteten under samtaler. Med 2 GB RAM og 32 GB installeret flash-hukommelse understøtter G3 Touch Pro robust ydeevne og rigelig lagerplads til applikationer. Derudover sikrer dens Power over Ethernet (PoE)-funktion nem implementering uden behov for ekstra strømkabler, mens et sikkert og slankt kabinet i polycarbonat og aluminium giver holdbarhed og en moderne æstetik.
Product no 1003059584
Model UTP-G3-TOUCH-PRO
Brand
Go to brand's website
EAN 0810084691717
Weight 1.26 kg
| Produktbeskrivelse | Ubiquiti UniFi G3 Touch Pro - VoIP-telefon - med digitalkamera |
| Produkttype | VoIP-telefon - med digitalkamera |
| Standard for trådløs telefoni | IEEE 802.11a/b/g/n/ac (Wi-Fi) / Bluetooth 4.2 |
| Højttalertelefon | Ja |
| Skærm | Farve - Ja |
| Skærmegenskaber | Multi-berøring, anti-genskin |
| Antal netværksporte | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Kompatibelt software | UniFi Talk |
| Dækfarve | Sort |
Den diagonale skærm på 5 tommer har en opløsning på 1280 x 720 pixel, hvilket giver klare billeder til effektiv kommunikation.
Udstyret med to rundstrålende MEMS-mikrofoner sikrer denne enhed krystalklar lyd til enhver samtale.
Med 2 Ethernet-porte og en trådløs grænseflade, der understøtter Wi-Fi og Bluetooth 4.2, giver G3 Touch Pro mulighed for nem netværksintegration.
Understøttelse af Power over Ethernet (PoE) forenkler installationen ved at give enheden mulighed for at modtage både strøm og data gennem et enkelt kabel.
Det integrerede 5 megapixel-kamera og kompatibiliteten med UniFi Talk-software giver brugerne alsidige kommunikationsmuligheder.