Model N6PATCH100WH
Brand StarTech.com
EAN 0065030838856
Weight 1.32 kg
| Produktbeskrivelse | Startech 100ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, White, Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH100WH) - patchkabel - 30.5 m - hvid |
| Type | Patchkabel - CAT 6 |
| Teknologi | Ikke afskærmet parsnoet (UTP) |
| Ledningsføringssystem | T568B |
| Egenskaber | Knastfri |
| Kabel længde | 30.5 m |
| Forbindelsesled | RJ-45 - han |
| Stikforbindelse (anden ende) | RJ-45 - han |
| Farve | Hvid |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| General | |
|---|---|
| American Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Color | White |
| Features | Snagless |
| Jacket Material | PVC |
| Length | 30.5 m |
| Network Cable Type | Patch cable - CAT 6 |
| Technology | UTP |
| Wiring Scheme | T568B |
| Connectivity | |
| Connector | RJ-45 - male |
| Connector (Second End) | RJ-45 - male |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, ETL - up to 650 MHz |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Limited lifetime warranty |
Ensure high-performance capability for your demanding Ethernet applications, such as Power-over-Ethernet, using cables that include 24 AWG copper.