Ubiquiti UniFi fiberoptisk patchkabel giver ydeevne og pålidelighed til netværksanvendelser. Det er designet til indendørs brug og har en holdbar Low Smoke Zero Halogen-kappe, der forbedrer sikkerheden i forskellige miljøer. Dette duplexkabel er udstyret med LC/UPC multi-mode-stik i begge ender og understøtter en bølgelængde på 850/1300 nm og sikrer minimalt signaltab med et indsættelsestab på <= 0.3 dB and repeatability of ≤ 0.1 dB. With a return loss of >= 35 dB, og dette kabel er velegnet til at opretholde datatransmission i høj kvalitet.
Produktnummer 1002747317
Modell UACC-OFC-M2-LULU-5M
Varumärke
Gå till varumärkets webbplats
EAN 0810084695005
Vikt 0.07 kg
| Produktbeskrivelse | Ubiquiti UniFi patchkabel - 5 m - 5 m. - rose |
| Type | Patchkabel - OM4 |
| Teknologi | Duplex fiberoptik |
| Fiberoptiktype | Multimodus |
| Egenskaber | Halogenfri, indendørs, bølgelængde på 850/1300 nm, <= 0.3 dB insertion loss, ≤ 0,1 dB gentagelighed, >= 35 dB tilbageskud |
| Kabel længde | 5 m |
| Længde | 5 m. |
| Diameter | 2 mm |
| Forbindelsesled | 2 x LC/UPC multi-mode - han |
| Stikforbindelse (anden ende) | 2 x LC/UPC multi-mode - han |
| Farve | Rose |
| Producentgaranti | 2 års garanti |
Dette patchkabel er designet med et minimalt indsættelsestab på <= 0,3 dB, hvilket giver mulighed for effektiv datatransmission uden at gå på kompromis med kvaliteten.
Med en kappe med Low Smoke Zero Halogen er dette kabel specielt bygget til indendørs miljøer, hvilket minimerer risikoen for skadelige emissioner under brug.
Med dobbelte LC/UPC multi-mode-stik tilbyder kablet alsidige tilslutningsmuligheder, hvilket gør det ideelt til en række netværksopsætninger.
Kablet fungerer effektivt inden for et temperaturområde på -40 °C til 75 °C, hvilket sikrer, at det bevarer sin ydeevne under forskellige miljøforhold.
Dette duplex multimode fiberoptiske kabel understøtter bølgelængder på 850/1300 nm, hvilket er velegnet til højhastighedsdatatransmission over korte afstande.