Philips 55BDL3511Q 55" Digital skiltning 3840 x 2160
Philips 55BDL3511Q - 55" Diagonal klasse (54.6" til at se) - Q-Line LED-bagbelyst LCD paneldisplay - digital skiltning - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160
  • Produktnummer 1000261423
    Modell 55BDL3511Q/00
    Varumärke Philips
    Gå till varumärkets webbplats
    EAN 8712581778590
    Vikt 16.6 kg
Produktbeskrivelse Philips 55BDL3511Q Q-Line - 55" Klasse (54.6" til at se) LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Produkttype LED-bagbelyst LCD fladt paneldisplay
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/962213
Diagonal klasse 55"
Diagonal størrelse 54.6"
Kommercielt brug Ja - digital skiltning
Opløsning 3840 x 2160
Display Format 4K UHD (2160p)
Video Grænseflade HDMI
HDMI Port Antal 2 porte
Konnektivitet LAN
PC grænseflade DVI
Teknologi IPS
LCD-baggrundsbelysningsteknik LED baglys
Billedformatforhold 16:9
Tv-tuner Ingen radio
Kommercielle funktioner CMND-administration, FailOver
Højttalersystem 2 højttalere
USB 2 porte
Udstyr inkluderet Fjernstyring, 3 klemmer
Spænding AC 100-240 V
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug ved drift 140 watt
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Dimensioner (B x D x H) - uden stander 124.18 cm x 6.36 cm x 71.26 cm
Vægt 16.6 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Allmänt
Bredd 124.18 cm
Diagonalklass 55"
Diagonalstorlek 54.6"
Dimensioner Utan ställ
Djup 6.36 cm
Energiförbrukning vid drift 140 Watt
Energiklass Klass G
HDMI-portskvantitet 2 portar
Höjd 71.26 cm
Kommersiell användning Ja - digital skyltning
Lägen Stående läge, liggande läge, Mosaikläge
PC-gränssnitt DVI
Serie Q-Line
Strömförbrukning (max) 185 Watt
Strömförbrukning för SDR (På-läge) 133 kWh/1 000 h
TV-mottagaravkänning Nej
TV-tuner Ingen mottagare
Typ av produkt LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm
Videogränssnitt HDMI
Vikt 16.6 kg
Display
Bakgrundsbelysningens livslängd 50,000 timme/timmar
Beläggning 3 % ljusspridning
Bildkontrastförhållande 1300:1
Bildkvot 16:9
Bildvinkel 178 grader
Bildvinkel (vertikal) 178 grader
Driftstimmar / dagar 18 / 7
Dynamisk kontrast 500000:1
Kommersiella funktioner CMND-hantering, FailOver
LCD-skärmteknik IPS
LCD-teknik för bakgrundsbelysning LED-bakgrundsbelysning
Ljusstyrka 400 cd/m²
Svarstid 9 ms
Upplösning 3840 x 2160
Visningsformat 4K UHD (2160p)
Ställ och hållare
Monteringsgränssnitt för platt bildskärm 400 x 400 mm
Överensstämmer med VESA Ja
Ställ Tillval
Videoegenskaper
Mediespelare
Antal USB-portar 2
Bildformat som stöds BMP, PNG, JPEG
Ljudformat som stöds WMA, AAC, HE-AAC
USB-port Ja
Videoformat som stöds Motion-JPEG, H.264, MPEG, WMV3
Fjärrkontroll
Batteri ingår Ja
Batteriets formfaktor AAA-typ
Typ Fjärrkontroll
Ljudsystem
Högtalare 2 x högtalare - 10 Watt
Högtalarsystem 2 högtalare
Uteffekt / total 20 Watt
Nätverks- och Internet-multimedia
Anknytningsbarhet LAN
Anslutningar
Diverse
Inkluderade tillbehör 3 klämmor
Medföljande kablar IR-sensorkabel - 1.8 m | RS232-kabel
Standarder som följs FCC klass A-certifierad, VCCI, BSMI, CB, PSB, ETL, EMF, EPA, CU
Strömtillförsel
Inspänning AC 100-240 V
Nätdel Nätaggregat
Strömkonsumtionsställ med 0.5 Watt
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 20 - 80% RH (non-condensing)
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 0 °C