Lanberg DSP2-1008-12V Switch 8-porte Gigabit
Lanberg DSP2-1008-12V - Switch - ikke administreret - 8 x 10/100/1000 - desktop, væg-monterbar - AC 100 - 240 V
  • Product no 995792059
    Model DSP2-1008-12V
    Brand Lanberg
    EAN 5901969424171
    Weight 0.3 kg
Produktbeskrivelse Lanberg DSP2-1008-12V - switch - 8 porte - ikke administreret
Enhedstype Switch - 8 porte - ikke administreret
Undertype Gigabit Ethernet
Porte 8 x 10/100/1000
Præstation Skift af båndbredde: 16 Gbps
MAC adresse table størrelse 4K indtastningshukommelse
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Effekt AC 100 - 240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) 13.7 cm x 8.9 cm x 2.8 cm
Vægt 240 g
General
Compliant Standards IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3i, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x
Device Type Switch - 8 ports - unmanaged
Enclosure Type Desktop, wall-mountable
MAC Address Table Size 4K entries
Performance Switching bandwidth: 16 Gbps
Ports 8 x 10/100/1000
Processor 1 x Realtek Semiconductor RTL8370N-VB
Status Indicators Power, link/activity
Subtype Gigabit Ethernet
Expansion / Connectivity
Interfaces 8 x 1000Base-T RJ-45
Power
Power Consumption Operational 4.53 Watt
Power Device External power adapter
Power Provided 12 V - 0.5 A
Voltage Required AC 100 - 240 V (50/60 Hz)
Miscellaneous
Compliant Standards Plug and Play, RoHS, WEEE
Dimensions & Weight
Depth 8.9 cm
Height 2.8 cm
Weight 240 g
Width 13.7 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 0 - 85%
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C